LT | RU
LT:
RU:
AU:

DUK

Kokios mano galimybės dalyvauti programoje? Ar aš tinkamas?

Nuo ko pradėti kai apsisprendžiau vykti?

Ar man reikia vizos norint vykti į Australiją?

Skaityti daugiau >
 

Danas Zingeris

Kaip susirasti pradinę gyvenamąją vietą Sidnėjuje?

Viskas priklauso nuo asmeninio nusiteikimo, atkaklumo ir tikslo. Čia žmonės teigiamai nusiteikę, bet kaip ir visur siūlo savo būstą, savo produktą, kas nebūtinai jūsų situacijoje gali atitikti poreikius.

Man „grynos“ paieškos užtruko apie 20 dienų, bet todėl kad turėjau tam tikrus reikalavimus, o jie paiešką darė sunkesnę. Mano pavyzdžio negalima laikyti taisykle ir tokiu iš viso nėra. Kiekvienąkart gali sektis vis kitaip.

1.       Aiškiais parametrais apsibrėžkite ko tiksliai norite (kambarys, vieno kambario butas, bendrabutis, daugiabutis, gyvenamasis privatus namas) ir per kiek laiko norite tai turėti.

2.       Susiplanuokite savo biudžetą:  kiek galite per mėnesį skirti nuomai; kiek laiko galite ieškoti būsto kažkur kitur; ar ieškodami jo ir dirbsite ir ieškosite, ar tik ieškosite

3.       Būtinai pasirūpinkite bent laikinu būstu, kad atvykus nereikėtų gyventi viešbutyje. Šiuo atveju man padėjo įmonė ISMIRA ir jų partneris čia. Gavau tikrai gerą laikiną būstą, geroje vietoje už gerą kainą.

4.       Blogiausiu atveju, jei reikia viešbučio, galima rasti už 75 dol. už naktį, ten ir pats ieškodamas gyvenau, kas yra pigu lyginant su bendrabučiu ar kitais viešbučiais. Turėjau asmeninį atskirą kambarį nesidalinant su niekuo kitu.

5.       Suradau, ko ieškojau, naudodamasis www.gumtree.com.au tinklapiu. Tikrai naudinga terpė paieškoms. Jei turite nusižiūrėję tam tikrą rajoną ar gatvę, galite ir fiziškai apeiti pastatus: būna pakabinti skelbimai, budintys žmonės, arba gyventojai gali atsakyti, ar nuomojama kažkas.

6.       Ką gausite už tuos pačius pinigus gali skirtis kaip diena ir naktis. Pvz. Už 220 dol. per savaitę (dažnas ir normalus skaičius čia ir dažniausiai įskaitant komunalinius, kitas paslaugas) galima gauti puikų modernų kambarį su visais patogumais, bet galima (man siūlė) ir tikrai liūdnų vaizdelių pamatyti. Viskas bus netoli miesto centro, bet visiškai neatitiks pinigų kuriuos mokėsite, nes už tuos pačius 220 dol. galite gauti daug geresnį kambarį.

7.       Niuansai: čia dėl šilto klimato gan įprasta, kad daugiabutis turi baseiną, sporto salę, sauną. Už tai, kiek teko susidurti, papildomai neprašo ir galima naudotis neribotai. Vienas butas turės visą sporto kompleksą, kitas neturės, bet kainos bus tokios pačios. Taip jau čia yra.

8.       Jei planuojate įsigyti savo transportą (motorolerį, motociklą, automobilį ir kt.), iš anksto įvertinkite parkavimo galimybes, net jeigu dar ir neturite transporto priemonės. Pastaba: visame mieste dviračiams, motoroleriams, mopedams, motociklams parkavimas yra nemokamas, suteikta galimybė naudotis autobusų juostomis.

Tokie esminiai dalykai ieškant gyvenamosios vietos – vietos, kur galėsite susikaupti, atsipalaiduoti, švęsti, kuri užims gyvenimo dalį, todėl manau yra tikrai svarbu kokia ji bus.

Pastaba: šitie patarimai tėra mano asmeninė patirtis ir kiekvienu atveju gali būti kardinaliai skirtingi rezultatai . Juos naudodami, jei nenuleisite rankų, tikrai galite gauti, ko norite. Į mano daugybę klausimų profesionaliai atsakė ISMIROS darbuotoja Svetlana, bei agentūros partneris Arturas Zakarauskas. Už tai esu dėkingas ir prašau juos laikyti pirminiais informacijos šaltiniais, nes jų sukaupta patirtis ir profesionalumas turi didelę vertę Australiją pažinti norinčiam žmogui.

Norintys tiesiogiai susisiekti su autoriumi, kreipkitės į ISMIRA agentūros atstovę Svetlaną (migration@ismira.lt) ir kontaktais bus pasidalinta.


 

Mūsų biurai

UAB „Ismira Group“
Gelvonų g. 2, LT-07149 Vilnius, Lietuva
Tel.: +370 5 2405444
Tel.: +370 6 8330955
E-mail: migration@ismira.lt
Skype: migration-ismira

 

UAB „Ismira“
Turgaus g. 29-1, LT-91249 Klaipėda, Lietuva
Tel.: +370 46 345009
Tel/fax.: +370 46 345621

 

ĮVYKIAI

 

Grupės nariai