LT | RU
LT:
RU:
AU:

DUK

Kokios mano galimybės dalyvauti programoje? Ar aš tinkamas?

Nuo ko pradėti kai apsisprendžiau vykti?

Ar man reikia vizos norint vykti į Australiją?

Skaityti daugiau >
 

Andrius Maigys

Atvykau į Australiją labai simbolišką dieną - kovo 11-ąją. Kelionė nebuvo tokia varginanti kaip tikėjausi: Vilnius-Ryga-Abu Dabis-Sidnėjus. Po beveik trylikos valandų skrydžio iš Abu Dabio nusileidau Sidnėjuje. Pasitiko eilės prie imigracijos tarnybos oro uoste, vasariškas karštis, spalvingos papūgos klykaujančios tik išėjus iš oro uosto ir Artūras Zakarauskas. Tame pačiame lėktuve, kuriuo skridau pasirodo buvo dar ir porelė iš Lietuvos, plungiškiai. Smagiai pasisveikinom ir Artūras nugabeno į naujus namus. Naujajame bute apsigyvenau kartu su pora merginų iš Japonijos, pora vyrukų iš Čekijos ir prancūze. Dar susipažinau su linksma ir spalvinga italų, brazilų ir vėl gi - čekų kompanija, gyvenančia keliais aukštais virš manęs. Žodžiu, su internacionaline kompanija gyventi tikrai neliūdna, nors didelių vakarėlių ar kažko panašaus nebūna, nes visi arba dirba, arba mokosi arba viskas kartu. Bet filmų peržiūros, grill party ir panašūs pasisėdėjimai vyksta pora kartų per savaitę. 

Nuvykti nuo namų iki centro užtrunka maždaug 20 minučių traukiniu (nors vietinė traukinių sistema labiau primena gerai išvystytą metro sistemą). Transportas brangus, tačiau tikrai labai patogus, greitas ir kokybiškas.  
Pirma atvykimo savaite turėjau laisva, nes mokslai turėjo prasidėti kiek vėliau, tad pasiėmęs žemėlapį tiesiog basčiausi po Sidnėjų. Orai buvo puikus, lyg lietuviška vidurvasari, miestas pasirodė labai žalias, su gausybe parkų, gėlių, fontanų ir žalumos. Itin dėmesio vertas didžiulis Karališkasis Botanikos sodas, pilnas egzotiškų augalų, fontanų ir tvenkinių. Keliaujant per parką galima tiesiai nukeliauti iki garsiosios Sidnėjaus Operos. Stovint šalia šio įspūdingo architektūros šedevro atsiveria puiki panorama į Sidnėjaus verslo rajoną prismaigstytą dangoraižių ir didžiulį uosto tiltą jungianti centrinę miesto dalį su šiaurine. Per tą savaitę dar teko pabuvoti zoologijos sode, kuriame galima praleisti nors ir pusę dienos. Lyginti Kauno ir Sidnėjaus zoosodus būtų tas pats, kas lyginti kalėjimą su gyvenimu prabangioje viloje, nes visas zoosodas atrodo lyg didžiulis, spalvingas ir kupinas garsų parkas. Per tą greitai prabėgusią savaitę dar spėjau apsilankyti Bondi paplūdimyje, pilname "surfingistų", sportuojančių žmonių ir spalvingų graffitti. Teko nukakti ir į madingo jaunimėlio rajonėlį Newtown, kuriame apstu barų, "hipsterių", "pankų" ir ko gero garsiausių Sidnėjaus graffitti. Visas rajonas pasirodė jaukiai aptriūsęs, apipaišytas, bet turintis kažkokią savo dvasią (galbūt kaip Užupis Vilniuje ar Trastavere Romoje).
Prasidėjo studijos, kuriomis iki šiol esu patenkintas, nes panašaus lygio tiek dėstytojų, tiek paskaitų ir tikėjausi. Mokausi Animacijos ir Interaktyvaus Dizaino Akademijoje, kuri po trijų metų studijų suteikia bakalauro diplomą. Mokslai tikrai brangūs, bet tai yra viena iš seniausių ir geriausių šios specializacijos mokymo įstaigų Sidnėjuje. Kursiokų amžius nuo 19 iki 35 metu, tad publika tiek amžiaus tiek tautybių atžvilgiu tikrai marga, bet tai tik pliusas.  

Jau po kokių pirmų 5 dienų Australijoje pradėjau ieškoti darbo, nes Sidnėjus yra vienas brangiausių miestų pasaulyje, tad turėdamas nors kokį nors darbą žymiai palengvinsi sau gyvenimą. Kadangi turėjau darbo patirties keliose srityse nutariau iš pradžių pabandyti laimę reklamos, interneto ir marketingo srityje. Išsiunčiau gal 7-8 CV ir po kokių trijų dienų sulaukiau skambučio iš jauno start-up’o kuriančio interneto puslapius ir siūlančio kitokius tinklo sprendimus klientams. Po žodinio interviu sulaukiau kvietimo susitikti. Didelei mano nuostabai jie mane priėmė. Pinigų tikrai neuždirbsiu daug, bet vien jau galimybė iškarto dirbti “švarų” darbą  ir CV turėti įrašą, kad jau turi australiškos darbo patirties ateityje tikrai turėtų atsipirkti. Kiek teko šnekėti su "butokais", Sidnėjuje yra žiauri konkurencija ofisiniams darbams, dažnai į garsesnės kompanijos pasiūlytą vietą kandidatuoja po kelis šimtus kandidatų. Mano atvejis, kad pasisekė praktiškai iš pirmo šūvio yra labiau išimtis, nes kompanija jauna, mokėti gali nedaug ir tai labiau darbas su viltimi, kad ateityje pasiseks kompanijai tuo pačiu ir man. Taigi pradžia Australijoje gan įkvepianti, visa kita priklauso tik nuo manęs.  
 

Pabaigai keli pastebėjimai šviežio atvykėlio akimis apie Sidnėjų:
 
Labai žalias miestas su puikia visą parą veikiančia (nors ir brangia) viešojo transporto sistema;

Einant centrine miesto gatve kartais gali pagalvoti, kad esi kokiame nors Azijos mieste, nes azijiečių Sidnėjuje yra labai daug;
 
Liūdnos naujienos tabako ir alaus mėgėjams - kainos neadekvačiai milžiniškos: pakelis Malboro gali kainuoti beveik 60 Lt, pakuotė 6 mažų buteliukų alaus gali kainuoti nuo 40 lt iki …;)
 
Turbūt dėl auksčiau nurodytos priežasties sportuoja labai daug žmonių. Visą laiką po parkus ir gatvėmis zuja daugybė bėgiojančių, parkuose atsispaudimus darančių ir visaip kitaip prakaituojančių labai įvairaus amžiaus žmonių;  
 
Beveik neteko matyti benamių kačių ir šunų (bent jau rajonuose aplink centrą);
 
Žmonės dažniausiai paslaugūs, jiems nesvarbu kaip tu apsirengęs ar atrodai. Paslaugų sferoje kol kas teko susidurti tik su mandagiais ir dažniausiai besišypsančiais žmonėmis (nesvarbu ar tai supermarketo kasininkas ar taksistas).  
 
Tai lygiai tiek įspūdžių susikaupė per lygiai dvi savaites praleistas Sidnėjuje :)

 


 

Mūsų biurai

UAB „Ismira Group“
Gelvonų g. 2, LT-07149 Vilnius, Lietuva
Tel.: +370 5 2405444
Tel.: +370 6 8330955
E-mail: migration@ismira.lt
Skype: migration-ismira

 

UAB „Ismira“
Turgaus g. 29-1, LT-91249 Klaipėda, Lietuva
Tel.: +370 46 345009
Tel/fax.: +370 46 345621

 

ĮVYKIAI

 

Grupės nariai